Çimento ve reçine esaslı, yüksek polimer katkılı, kendiliğinden yayılabilen yüzey tesviye şapıdır. Alt zeminlerin pürüzlerini kapatarak düzgün bir yüzey sağlar. Fazla işçilik gerektirmez. Aşınma direnci ve yüzey sertliği yüksektir. Seramik, parke laminant, pvc ve kaplamalar öncesi terazisinde uygun bir zemin sağlar.

NEREDE KULLANILIR?
Seramik, parke laminant, pvc ve kaplamalar öncesi terazisinde uygun bir zemin oluşturulmak istenen yerlerde kullanılır.

NASIL UYGULANILIR?

Uygulanacak yüzey sağlam, temiz olmalıdır. Eski zeminlerde gerekli tamiratlar tamir harcıyla yapılmalıdır.

Çok düzgün yüzeylerde pürüzlendirme gereklidir. Islatılan yüzey zemin astarıyla astarlanır. Sürülen astarın süt görünümü kaybolunca uygulamaya başlanır. Karışım suyuna toz eklenerek (6-6,5 Lt. su, 25 Kg. toz) orta devirli el mikseri ile karıştırılır. 3-5 dakika karıştırıldıktan sonra akıcı harç yüzeye dökülür. Mastar yardımıyla yüzeye yaydırma yapılabilir. Hava kabarcıklarını engellemek için kirpi rulo uygulanır. Eğer iki kat uygulama gerekli ise birinci katın kuruması beklenmelidir. 24 saatten fazla geçmiş ise tekrar zemin astarı yüzeye uygulanmalıdır. Uygulama bittikten sonra 7 gün içinde aralıklarla zemin su ile ıslatılmalıdır. 3-7 mm kalınlığında uygulanır.

UYARILAR!
Yerden ısıtmalı sistemlerde uygulama öncesi en az 48 saat önce sistem kapatılmalıdır. Çok geniş alanlardaki uygulamalarda uygun aralıklarla dilatasyon oluşturmaması tavsiye edilir. Rüzgarlı havalarda hızlı kurumaya karşı korunmalıdır. Donmuş yüzeye uygulanmamalıdır.

TEKNİK ÖZELLİKLER
Yoğunluk :  1350 ± 100 kg./m³                                                  
Yaş Birim Ağırlık  1750 ± 100 kg./m³
Akışkan Kalma Süresi :  +20°C sıcaklık için 20 dk.
Priz Başlangıcı :  120 dk.
Priz Sonu  150 dk.
Uygulama Sıcaklığı :  +5°C/+35°C
Kullanma Süresi :  20 dk.
Aderans Dayanımı – Kuru Ortam :  > 0,3 N/mm²
Tüketim 1 mm kalınlık için : Toz – 1,7 Kg./m²
Sıvı astar – 100 gr/m²