EPS/XPS LEVHA YAPIŞTIRMA HARCI 

Çimento esaslı, reçine ve polimer katkılı, polistren levha EPS ve XPS levhaların yüzeye yapıştırılması için kullanılan hazır harçtır. 25 Kg.lık torbalarda ambalajlanır.  

 NEREDE KULLANILIR?

Mantolama yapılacak binalarda, polistren levha ve XPS levhaların içten ve dıştan binalara montajında, kaba ve ince sıva, beton tuğla vb. yüzeylere yapıştırılmasında kullanılır.                                                                   

NASIL UYGULANILIR?
Uygulama yapılacak yüzey kalıp yağı, toz, boya, kir vb. tutunmayı önleyecek maddelerden arındırılmalıdır. Yüzeydeki çatlak ve delikler tamir harçları ile kapatılmalıdır. Kabarmış sıvalar temizlenmelidir. Yüzey, uygulamadan öncesi nemlendirilmelidir. 25 Kg. levha yapıştırıcısını 6 – 6,5 Lt. su ile bir kap içerisinde topaklar giderilinceye kadar karıştırılır. 5 dakika dinlendirildikten sonra homojen bir karışım elde etmek için 2 dakika daha karıştırılır ve kullanıma hazır hale getirilir. Isı yalıtım levhalarının yapıştırılacak yönü, uygun bir şekilde harç ile kaplanır. Uygun bir basınçla plakalar zemine yapıştırılır. Harç yeterli kürü aldıktan sonra mekanik dübelleme yapılır.

UYARILAR:
Hazırlanan harç içerisine hiçbir malzeme (kireç, çimento, alçı vb.) ilave edilmemelidir. Kullanım süresi geçmiş harçlar, su veya kuru harç ile karıştırılıp tekrar kullanılmamalıdır. Uzun süre güneşe maruz kalmış çok sıcak veya donmuş yüzeylere uygulama yapılmamalıdır. Çimento esaslı malzeme olduğundan uygulama esnasında eldiven kullanılmalıdır. Ambalajlı ürün nemli ortamlarda saklanmamalıdır. Açık ambalaj, olumsuz dış etkenlere maruz bırakılmadan 7 gün içerisinde tüketilmelidir.

TEKNİK ÖZELLİKLER
  Kayma :  0,5 mm
  Yoğunluk :  1400 ± 100 kg./m3
  Uygulama Isısı :  +5°C/+30°C
  Kullanım Süresi :  < 2 saat
  Kabuklaşma Süresi :  < 25 dk.
  Aderans Dayanımı :  > 0,2 N/mm
  Uygulama Sıcaklığı : +5 oC / +30 oC
  Tüketim : Ortalama 4-5 kg / m2