EPS/XPS LEVHA YAPIŞTIRMA HARCI

Çimento esaslı, reçine, polimer ve elyaf katkılı, yüksek yapışma mukavemeti ve su itici özelliğe sahip, ısı yalıtımını artıran elyaf katkılı polistren levha ve XPS levhaların yüzeyine kullanılan hazır sıva harcıdır. Kolay uygulanabilir. Büzülme ve çatlakları önler. 25 Kg.lık torbalarda ambalajlanır.

NEREDE KULLANILIR?

Polistren levha ve XPS levha, poliüretan ve taş yünü benzeri malzemelerin yüzeylerinin sıvanmasında kullanılır.

 NASIL UYGULANILIR?

25 Kg. Best elyaflı levha sıva harcı 6-6,5 Lt. su ile karıştırıldıktan sonra 5 dakika bekletilerek 1-2 dakika daha karıştırılır ve kullanıma hazır hale getirilir. Önceden yapıştırılan levha üzerine 1 kat harç (3 mm) çelik mala ile uygulanır. Üzerine donatı filesi (fiber mesh) yerleştirilir ve taze harcın içerisine gömülür. Sıva çekildikten sonra ikinci kat (2 mm) sıva uygulanır. Yüzey bitirme için çelik mala önerilir. Sünger tirifil yüzeyin aderansını zayıflatır ve tozumasına neden olabilir dolayısıyla sünger tirifil kullanmayınız.

UYARILAR: Hazırlanan harç içerisine hiçbir malzeme (kireç, çimento, alçı vb.) ilave edilmemelidir. Kullanım süresi geçmiş harçlar, su veya kuru harç ile karıştırılıp tekrar kullanılmamalıdır. Sıvanın dayanıklılığı açısından uygulama sonrası 7 gün içerisinde hava koşullarına bağlı olarak yüzey belirli aralıklarla sulanmalıdır. Rüzgarlı havalarda Best levha sıvası hızlı kurumaya karşı korunmalıdır. Gözle temasta bol su ile yıkayınız ve solumayınız. Direkt güneş altında uygulamayınız. Donmuş yüzeylerde uygulanmamalıdır. Çimento esaslı malzeme olduğundan uygulama esnasında eldiven kullanılmalıdır. Ambalajlı ürün nemli ortamlarda saklanmamalıdır. Açık ambalaj, olumsuz dış etkenlere maruz bırakılmadan 7 gün içerisinde tüketilmelidir.

TEKNİK ÖZELLİKLER
Yoğunluk :   1400 ± 100 kg./m3
Uygulama Isısı :  +5°C/+30°C
Kullanım Süresi :  < 2 saat
Yaş Birim Ağırlığı : 1650 ±100 kg./m³
Aderans Dayanımı :  > 0,25 N/mm
Ortalama Basınç Dayanımı :  > 10 N/mm²
Ortalama Eğilme Dayanımı :  > 4 N/mm²

TÜKETiM
1 mm kalınlık için 5 – 5,5 kg./m²