Çimento esaslı, reçine katkılı, yüksek mukavemetli yüksek yapışma özelliğine sahip, ustaya uzun çalışma süresi tanıyan hazır harçtır. 25 Kg.lık torbalarda ambalajlanır.

NEREDE KULLANILIR?

Seramik, fayans, vb. kaplama malzemelerinin iç mekanlarda yatay ve düşey yüzeylerde, dış mekanlarda ise zemin uygulamalarında, çimento bazlı sıva zeminde, çimento bazlı şap ve döşeme üzerine uygulanır.

NASIL UYGULANILIR?

Uygulama yapılacak yüzey kalıp yağı, toz, boya, kir vb. tutunmayı önleyecek maddelerden arındırılmalıdır.

Yüzeydeki çatlak ve delikler tamir harçları ile kapatılmalıdır. Kabarmış sıvalar temizlenmelidir. Yüzey, uygulamadan öncesi nemlendirilmelidir. Hazırlanan harç 2 saat içinde tüketilmelidir. 25 Kg. seramik ve fayans yapıştırıcı 6-7 Lt. su ile bir kap içerisinde topaklar giderilinceye kadar karıştırılır. 5 dakika dinlendirildikten sonra homojen bir karışım elde etmek için 2 dakika daha karıştırılır ve 3-10 mm kalınlığında yüzeye uygulanır. Taraklanarak ve lastik tokmak yardımıyla seramik veya fayansla yüzeye yapıştırılır.

UYARILAR!

Ahşap yüzeylerde, metal yüzeylerde, boyalı ve neme maruz yüzeylerde uygulanamaz. Esnemenin ve gerilmenin çok olduğu yüzeylerde, prefabrik ve yerden ısıtmalı döşemelerde kullanılamaz. Çimento esaslı malzeme olduğundan uygulama esnasında eldiven kullanılmalıdır. Ambalajlı ürün nemli ortamlarda saklanmamalıdır. Açık ambalaj, olumsuz dış etkenlere maruz bırakılmadan 7 gün içerisinde tüketilmelidir.

TEKNİK ÖZELLİKLER
Kayma :  0,5 mm                                         
Yoğunluk  1450 ± 100 kg./m³
Açık Zaman :  20 dk.
Uygulama Isısı :  +5°C/+30°C
Aderans Dayanımı  0,50 N/mm²
Derz Doldurma Zamanı :  48 saat sonra
Tüketim
    Tarak Ölçüsü :  Tüketim (Kg./m2)
     8 mm : 6-7 Kg./m2
     10 mm : 9-10 Kg./m2