İnce tamir harcı çimento esaslı, ürün performansını artırarak işlenmeyi kolaylaştıran hazır harçtır. Rüzgarlı havalarda hızlı kurumaya karşı korunmalıdır. Suya ve dona dayanıklıdır. 25 Kg.lık torbalarda ambalajlanır.

NEREDE KULLANILIR?
İnce tamir harcı iç mekanlarda, sıva çatlak ve delik tamirlerinde, sıva ve beton yüzeylerin tesviye amaçlı sıvanmasında kullanılır. Kalın tamir harcı kalın dolgu yapabilen iç ve dış mekanlarda sıva, çatlak ve delik tamirlerinde, sıva ve beton yüzeylerin tesviye amaçlı sıvanmasında, seramik 
uygulaması öncesinde sağlam ve düzgün alt yüzey oluşturmasında kullanılır.

NASIL UYGULANILIR?

Uygulama yapılacak yüzey kalıp yağı, boya, toz ve aderans düşürücü maddelerden arındırılmalıdır. Yüzey su ile nemlendirilmelidir. Nemlendirildikten sonra uygulamaya geçilebilir. Çok pürüzsüz yüzeylerde aderansı artırmak amacıyla yüzey astarı (alçı ve brüt astarı) fırça ile yüzeye tatbik edilir ve kurumadan uygulamaya geçilir. Uygun su miktarı (4,5-5 Lt. su 5 Kg. torba) karıştırma kabına konulur. Toz malzeme eklenerek düşük devirli el mikseri ile karıştırılır. Yüzey tesviyesinde; hazırlanan harç çelik mala ile uygulanır. Yüzey bitirme çelik mala veya sünger tirifil ile tamamlanır. İnce tamir harcında uygulama kalınlığı 3-5 mm kalın tamir harcında ise 5-10 mm’dir. Daha kalın uygulamalarda iki kat uygulanmalıdır. İkinci kat ilk kat kuruyunca uygulanır. Tamir amaçlı; Sıva parçaları temizlenir. Çatlak boyunca yaklaşık 10 mm derinliğinde V kesit oluşturulur. Harç mala ile dolgu yapılır ve dolgu sertleşince yüzey mala ile kaplanır.

UYARILAR!
Hazırlanan harç içerisine hiçbir malzeme (kireç, çimento, alçı vb.) ilave edilmemelidir. Kullanım süresi geçmiş harçlar, su veya kuru harç ile karıştırılıp tekrar kullanılmamalıdır. Donmuş yüzeylere uygulama yapılmamalıdır. Çimento esaslı malzeme olduğundan uygulama esnasında eldiven kullanılmalıdır. Ambalajlı ürün nemli ortamlarda saklanmamalıdır. Açık ambalaj, olumsuz dış etkenlere maruz bırakılmadan 7 gün içerisinde tüketilmelidir.

TEKNİK ÖZELLİKLER
Yoğunluk :  1350 ± 100 kg./m³                                 
Yaş Birim Ağırlığı  1750 ± 100 kg./m³  
Uygulama Sıcaklığı :  +5°C/ +30°C
Aderans Dayanımı – Kuru Ortam :  > 0,4 N/mm²
Tüketim 1 mm kalınlık için : 1,4 Kg / m2