Çimento esaslı, mineral dolgular içeren, polimer katkılı, granit ve mermer yapıştırma harcı. 40 x 40 cm boyutlu seramik, karo, çini, granit gibi kaplama malzemeleri için idealdir. Daha büyük ebatlar için çift taraflı uygulama önerilir. 25 Kg.lık torbalarda ambalajlanır.

NEREDE KULLANILIR?
Granit veya mermerlerin yatay zeminlere döşenmesinde kullanılır.

NASIL UYGULANILIR?
Uygulama yapılacak yüzey kalıp yağı, toz, boya, kir vb. tutunmayı önleyecek maddelerden arındırılmalıdır. Yüzeydeki çatlak ve delikler tamir harçları ile kapatılmalıdır.

Karıştırma kabına önce su konulur sonra granit ve mermer yapıştırma harcı eklenir. (6-6,5 Lt. su 25 Kg. torba) topaklar giderilinceye kadar karıştırılır. 5 dakika bekletildikten sonra tekrar karıştırılır. Hazırlanan harç 10-15 mm kalınlığında yüzeye uygulanır. Taraklanır ve granit veya mermer yapıştırılır. 40 x 40 cm den büyük granit veya mermer mekanik olarak sabitlenmelidir.

UYARILAR!
Hazırlanan harç içerisine hiçbir yabancı malzeme (kireç, çimento, alçı vb.) ilave edilmemelidir. Kullanım süresi geçirilmiş harç, su veya kuru harç karıştırılıp tekrar kullanılmamalıdır. Çimento esaslı malzeme olduğundan uygulama esnasında eldiven kullanılmalıdır. Ambalajlı ürün nemli ortamlarda saklanmamalıdır. Açık ambalaj, olumsuz dış etkenlere maruz bırakılmadan 7 gün içerisinde tüketilmelidir.

TEKNİK ÖZELLİKLER
Yoğunluk :  1450 ± 100 kg./m³
Yaş Birim Ağırlık :  1650 ± 100 kg./m³
Aderans Dayanımı Kuru Ortam :  0,9 N/mm²
Aderans Dayanımı Islak Ortam :  0,8 N/mm²
Aderans Dayanımı Soğuk Ortam :  0,5 N/mm²
Aderans Dayanımı Sıcak Ortam :  0,6 N/mm²
Uygulama Sıcaklığı :  +5°C/+30°C
Tüketim
   Tarak Ölçüsü Tüketim ( Kg/ m2)
   6 mm : 4-5 ( Kg/ m2)
   8 mm : 5-6 ( Kg/ m2)
   10 mm : 6-7 ( Kg/ m2)