Çimento esaslı, reçine katkılı, gaz beton malzemeleri ile duvar örülmesi için kullanılan hazır harçtır. 25 Kg.lık torbalarda ambalajlanır. Yüksek yapışkanlığı ile iyi bir performans sağlar. Yeterli çalışma ve kabuklaşma süresi ile rahat çalışma, imkanı verir. Geleneksel harca göre zamandan ve işçilikten tasarruf sağlar.

NEREDE KULLANILIR?
Gaz beton malzemesi ile duvar örmede kullanılır.

NASIL UYGULANILIR?
Uygulama yapılacak yüzey kalıp yağı, toz, boya, kir vb. tutunmayı önleyecek maddelerden arındırılmalıdır. Yüzeydeki çatlak ve delikler tamir harçları ile kapatılmalıdır. Kabarmış sıvalar temizlenmelidir. Yüzey, uygulamadan öncesi nemlendirilmelidir.

Gaz beton yapıştırıcı tercihen elektrikli karıştırıcı ile karıştırılır. (8-8,5 Lt. su, 25 Kg. torba) Harç hazırlarken; Plastik kaba önce su konulur. Sonra gaz beton yapıştırıcı eklenerek karıştırılır. 5 dakika beklenir ve tekrar karıştırılır. Hazırlanan harç yatay ve düşey yüzeylere tarakla uygulanır. Derz kalınlığının 3 mm’ye kadar olması gereklidir. Yerleştirilen gaz beton blok üstten ve yandan tokmaklanarak oturtulur. Örme işlemi sırasında kolon ve perdelerin gaz beton bloklara birleşimi gaz beton yapıştırıcı ile sağlanmalıdır.

UYARILAR!
Hazırlanan harç içerisine hiçbir malzeme (kireç, çimento, alçı vb.) ilave edilmemelidir. Kullanım süresi geçmiş harçlar, su veya kuru harç ile karıştırılıp tekrar kullanılmamalıdır. Gaz beton blok yüzeyleri uygulama öncesi mutlaka su ile nemlendirilmelidir. İlk sıra çimentolu harç ile terazisinde örülmelidir. Çimento esaslı malzeme olduğundan uygulama esnasında eldiven kullanılmalıdır. Ambalajlı ürün nemli ortamlarda saklanmamalıdır. Açık ambalaj, olumsuz dış etkenlere maruz bırakılmadan 7 gün içerisinde tüketilmelidir.

TEKNİK ÖZELLİKLER
Yoğunluk :  1400 ± 100 kg./m³                                 
Yaş Birim Ağırlığı  1750 ± 150 kg./m³  
Kullanım  Süresi :  > 2 saat
Düzeltilebilme Süresi :  En çok 30 dakika
Klorür İçeriği  % 0,021
Ortalama Basınç Dayanımı : > 2 N/mm²
Uygulama Sıcaklığı : +5°C/ +30°C
Tüketim 1 mm kalınlık için  :  Ortalama 16-20 Kg./m³