Çimento esaslı ve mineral dolgulu yapıdadır. Geleneksel harç harç karıştırma yöntemi ile karıştırıldığından pratik olarak hazırlanır. Mukavemetli, daha güçlü, üstelik ekonomiktir. Kullanabilme süresi ile kolay çalışma imkanı ve işçilik maliyetini düşürür. 40 Kg.lık kraft torbalarda ambalajlanır.

NEREDE KULLANILIR?
Dokulu doğal taş malzemelerinin örülmesinde kullanılır.

NASIL UYGULANILIR?
Uygulama yapılacak malzeme yüzeyi kalıp yağı, toz, boya, kir vb. tutunmayı önleyecek maddelerden arındırılmalıdır. Doğal taş örgü harcı 40 Kg. torba 6,80-7,5 Lt. su ile birlikte el ile karıştırılır.

Harçtan önce kaba önce su konulmalıdır. Daha sonra örgü harcı eklenmelidir. Hazırlanan harç yatay veya düşey uygulamalarda kullanılabilir. Örgü malzemesi üzerine mala ile uygulanır.

UYARILAR!
Hazırlanan harç içerisine hiçbir malzeme (kireç, çimento, alçı vb.) ilave edilmemelidir. Kullanım süresi geçmiş harçlar, su veya kuru harç ile karıştırılıp tekrar kullanılmamalıdır. Uzun süre güneşe maruz kalmış çok sıcak veya donmuş malzemelere uygulama yapılmamalıdır. Çimento esaslı malzeme olduğundan uygulama esnasında eldiven kullanılmalıdır. Ambalajlı ürün nemli ortamlarda saklanmamalıdır. Açık ambalaj, olumsuz dış etkenlere maruz bırakılmadan 7 gün içerisinde tüketilmelidir.

TEKNİK ÖZELLİKLER
Kuru Birim Ağırlık  :  1600 ± 150 Kg./m³                            
Yaş Birim Ağırlığı  2100 ± 150 Kg./m³
Ortalama Basınç Dayanımı :  > 3 N/mm²
Uygulama Sıcaklığı :  +5 oC / +30 oC