DEKORATİF SIVA HARCI

Çimento esaslı, reçine ve polimer katkılı, su geçirimsiz, yüksek yapışma ve mukavemet gücüne sahip dış cephe kaplamasıdır. 25 Kg.lık torbalarda ambalajlanır. Suya ve donmaya karşı yüksek dayanımlıdır. Doğal ve dekoratif görünüme sahiptir.

NEREDE KULLANILIR?
EPS sistemlerinde ince sıvalı ve düzgün yapılmış kaba sıvalı tüm yapıların dış cephelerinde son kat kaplama malzemesi olarak kullanılır.

NASIL UYGULANILIR?
25 Kg.lık dekoratif dış cephe kaplaması 6,5-7 Lt. su ile karıştırıldıktan sonra takriben 5 dakika dinlendirilir.1-2 dakika daha karıştırılarak kullanıma hazır hale getirilir. Hazırlanan harç çelik mala ile yüzeye eşit kalınlıkta uygulanır. Uygulama kalınlığı 2 mm’dir. Uygulama kalınlığı malzeme içerisindeki en iri tane boyutu dikkate alınarak yapılmalıdır. Plastik mala ile desen verilmelidir. Uygulamadan sonra yüzey 7 gün aralıklarla nemlendirilmelidir.

UYARILAR!
Hazırlanan harç içerisine hiçbir malzeme (kireç, çimento, alçı vb.) ilave edilmemelidir. Kullanım süresi geçmiş harçlar, su veya kuru harç ile karıştırılıp tekrar kullanılmamalıdır. Uygulama yapılacak yüzey kalıp yağı, boya, toz gibi maddelerden arındırılmalıdır. Aderansı düşük, oynak parçalar yüzeyden uzaklaştırılmalıdır. Yüzeylerde tozumaya karşı önlem alınmalıdır.Yüzeye aderans artırıcı, tozumayı önleyici Astar fırça ile sürülmelidir. Dekoratif uygulaması sıva uygulamasından en az 7 gün sonra yapılmalıdır.Sıvanın dayanıklılığı açısından uygulama sonrası 7 gün içerisinde belirli aralıklarla ıslatılmalıdır.Rüzgarlı havalarda dekoratif sıva hızlı kurumaya karşı korunmalıdır. Donmuş yüzeylere uygulanmamalıdır. Belirtilen uygulama yüzeyi ve kullanma talimatı dışına çıkmayınız. Çimento esaslı malzeme olduğundan uygulama esnasında eldiven kullanılmalıdır. Ambalajlı ürün nemli ortamlarda saklanmamalıdır. Açık ambalaj, olumsuz dış etkenlere maruz bırakılmadan 7 gün içerisinde tüketilmelidir.

TEKNİK ÖZELLİKLER
Yoğunluk :  1450 ± 100 kg./m3
Yaş Birim Ağırlığı :  1700 ±100 kg./m³
Harcın Kullanılabilme Süresi :  1 saat
Uygulama Sıcaklığı :  +5°C/ +30°C

TÜKETiM
3,5 – 4 kg./m² (yüzeye bağlı olarak değişebilir)