Uygulandığı yüzeylerin su emme özelliğini giderir, yüzeye gelecek sıvanın yapışmasını ve çatlamasını önler. Özellikle mantolama yapılan binalarda levha üzerine yapılan sıvalarda akrilik astar uygulaması tercih edilmelidir. Yüzeyde tozumayı önler, aderans sağlar. Su geçirimsizdir. 10 litrelik plastik bidonlarda ambalajlanır.

NEREDE KULLANILIR: Dekoratif sıvanın uygulanmasına başlamadan önce akrilik astar yüzeye fırça veya rulo ile uygulanır. Uygulama işlemi bittikten 20 dakika sonra dekoratif sıva uygulanabilir.

NASIL UYGULANILIR?
Uygulama yapılacak yüzey çatlaksız ve yapışmayı önleyecek kalıntılılardan arındırılmış olmalı, yüzey ıslak olmamalı. Gaz beton gibi emiciliği yüksek olan yüzeylerde iki kat uygulama yapılmalıdır.

UYARILAR!Uygulama +5 derece ile +30 derece arası sıcaklıkta yapılması önerilir. Dondan korunmalıdır. Kullanılan bütün aletler su ile yıkanarak temizlenir. Yutulduğunda sağlığa zararlıdır. Kuru ve don tehlikesi olmayan ortamda açılmadan orijinal ambalajında saklanmalıdır. Üretim tarihinden itibaren 1 yıl içerisinde tüketilmelidir
TEKNİK ÖZELLİKLER
Yoğunluk :   1,08 Kg./Lt                                                      
Uygulama Isısı :  +5°C/+30°C   
Kuruma Süresi :  Ortalama 15-30 dakika
Tüketim  Ortalama 150 ml/m2